Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Kampaň Fotbal pro rozvoj kope za lepší svět i v roce 2012

publikováno: 06.06.2012       téma: Fotbal pro rozvoj

 

15. června 2012 přiletí do České republiky šestice mladých lidí z keňského Nairobi a spolu s dalšími šesti mladými lidmi z České republiky utvoří společný fotbalový tým a odstartují tak sedmý ročník kampaně Fotbal pro rozvoj. Během měsíce absolvují turné po vybraných regionech a sehrají exhibiční turnaje s týmy složenými ze zástupců státního, neziskového a soukromého sektoru a známých osobností. Kromě fotbalu budou pro veřejnost připraveny interaktivní workshopy, besedy, promítání dokumentárních filmů, výstava a pouliční představení. Kampaň podporují známé fotbalové osobnosti Tomáš Ujfaluši a David Rozehnal.

Harmonogram:

Kampaň se snaží motivovat a inspirovat mladé lidi i širokou veřejnost k tomu, aby se zajímali o svět i dění ve svém bezprostředním okolí a zaujali aktivní postoj. „Globální problémy jsou pro mnoho z nás tématem velmi abstraktním a vzdáleným, to se kampaní snažíme změnit. Prostřednictvím setkání mladých lidí z Keni a České republiky jim chceme dát konkrétní tvar a příběh. Společný fotbalový tým je skvělá příležitost, jak některé principy mezinárodní rozvojové spolupráce jako je partnerství, dialog a vzájemná odpovědnost představit dalším zapojeným týmům a fanouškům na turnajích,“ říká Lucie Juříková, koordinátorka kampaně.

Na akčních dnech pro veřejnost se návštěvníci například dozvědí, co mají společného tak vzdálené státy jako Keňa, Bangladéš a Peru. Zjistí, jak mohou svými každodenními návyky ovlivnit životy lidí na druhém konci světa, ať už jako občané, spotřebitelé, dobrovolníci, dárci nebo podnikatelé. Budou se moci zapojit do interaktivních dílen a debatovat o ožehavých tématech, která řeší mladí lidé z keňské organizace Mathare Youth Sport Association (MYSA), jejímž posláním je pomocí sportu rozvíjet potenciál mladých lidí a místních komunit.

Kampaň realizuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s organizacemi, které se věnují práci s mládeží a komunitnímu rozvoji. Je podpořena z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Více najdete na www.fotbalprorozvoj.org

Ke stažení

Na každého člověka na této planetě připadá spotřeba energie odpovídající ekvivalentu více než 1,6 tuny ropy ročně. Přitom na 2 miliardy lidí nemá přístup ke zdroji elektrické energie. 7.cíl

7.cíl
Zajistit udržitelný stav životního prostředí

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze