Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Humanitární pomoc africké Keni

Humanitární organizace Adra ČR schválila projekt rekonstrukce zchátralého zdravotnického zařízení v africké Keni. V návaznosti na tento program založila sbírkový účet na nákup antimalarických a dalších léků pro těžce nemocné děti.

Současně probíhají sbírky plyšových hraček pro děti do sirotčinců. Dobrovolní spolupracovníci Adry provedli monitorovací misi napříč Keňou. Jejich hlavním úkolem bylo navázání kontaktů s místní Adrou, Zdravotním úřadem a dalšími institucemi a vytipovat vhodné místo na vytvoření humanitárního a rozvojového programu v oblasti zdravotnictví. Dále se zajímali o zdravotní situaci a dostupnost zdravotní péče, problematiku dětských sirotků, dětí napadených virem HIV/AIDS, dětí ulice tzv."children street". Současně předali v sirotčincích potraviny a v průběhu mise poskytovali zdravotní ošetření.

V návaznosti na tento program byl vytvořen další program pomoci, a to dárcovský účet finančních prostředků na nákup antimalarických a dalších léků pro nemocné děti a současně probíhají sbírky plyšových hraček pro děti do sirotčinců.

Více na www.kena.websnadno.cz

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze