Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Nová knížka: Vše o Spojených národech

publikováno: 16.02.2011       téma: Ostatní

Novou přehlednou a mnoha barevnými fotografiemi ilustrovanou publikaci Vše co jste chtěli vědět o Spojených národech vydala kancelář OSN v Praze. Je určena především studentům středních škol, ale nejen jim. V šesti kapitolách představuje historii i současnost, hlavní témata a cíle, organizační strukturu a fungování globální organizace.

Publikace je šířena BEZPLATNĚ. Tištěnou kopii získáte v iCentru OSN v Domě OSN, nám. Kinských 6, Praha 5. Vyzvednout ji můžete v pracovních dnech od 10 do 16 hod. Na vyžádání může být zaslána poštou (poštovné hradí příjemce). Elektronicky je ke stažení ve formátu PDF na českých stránkách OSN: www.osn.cz/publikace.

Vše co jste chtěli vědět o Spojených národech je průvodcem po organizaci, v níž je Česká republika zakotvena po dlouhá desetiletí. Informační centrum OSN v Praze je od roku 1947 jednou z prvních „poboček“ OSN ve světě.

Ke stažení

V roce 2003 žilo v Německu, Francii, Řecku a Itálii dohromady 10,6 milionů dětí. Stejný počet jich v tomtéž roce celosvětově zesnulo. V naprosté většině těchto případů tomu šlo předejít. 4.cíl

4.cíl
Snížit dětskou úmrtnost

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze