Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Nová knížka: Vše o Spojených národech

publikováno: 16.02.2011       téma: Ostatní

Novou přehlednou a mnoha barevnými fotografiemi ilustrovanou publikaci Vše co jste chtěli vědět o Spojených národech vydala kancelář OSN v Praze. Je určena především studentům středních škol, ale nejen jim. V šesti kapitolách představuje historii i současnost, hlavní témata a cíle, organizační strukturu a fungování globální organizace.

Publikace je šířena BEZPLATNĚ. Tištěnou kopii získáte v iCentru OSN v Domě OSN, nám. Kinských 6, Praha 5. Vyzvednout ji můžete v pracovních dnech od 10 do 16 hod. Na vyžádání může být zaslána poštou (poštovné hradí příjemce). Elektronicky je ke stažení ve formátu PDF na českých stránkách OSN: www.osn.cz/publikace.

Vše co jste chtěli vědět o Spojených národech je průvodcem po organizaci, v níž je Česká republika zakotvena po dlouhá desetiletí. Informační centrum OSN v Praze je od roku 1947 jednou z prvních „poboček“ OSN ve světě.

Ke stažení

Na této planetě nemůžeme dosáhnout rozvoje a trvalého míru, pokud budou ženy ve společnosti nadále odsouvány do podřadných, často nebezpečných a úmorných společenských pozic. 3.cíl

3.cíl
Prosazovat rovnost pohlaví a posílit roli žen ve společnosti

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze