Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Vyšel newsletter GaRP č.18

publikováno: 01.07.2011       téma: Ostatní

V předprázdninovém vydání se můžete těšit na následující témata:

Zaostřeno: Naše nenažranost musí skončit
Dagmar Milerová Prášková reaguje ve svém článku na nedávno zveřejněnou studii organizace Oxfam, která se zaměřuje na problematiku hladu a růstu cen potravin.

Zaostřeno: Zelená podpásovka od uhelného obra
Nový (a v mnohém překvapivý) pohled na Čínu přináší Jan Doležal, který nejlidnatější zemi světa představuje jako stále významnějšího hráče na poli výzkumu a vývoje čistých technologií, opatření směřujících ke snižování průmyslové zátěže na životní prostředí, investic do obnovitelných zdrojů energie a nově třeba i pokusů o vytváření vlastních trhů s emisními povolenkami na vypouštění skleníkových plynů.

Nakonec: Evropsko-kolumbijský rébus: Obchod nebo lidská práva?
Ingrid Mitáčková odhaluje pozadí evropsko-kolumbijských obchodních smluv, které vyvolávají řadu rozporuplných reakcí nejen v Kolumbii, ale také mezi evropskou občanskou společností.

Krátce: Ministři zemědělství zemí G20 schválili plán proti cenové nestabilitě
Blanka Křivánková shrnuje závěry historicky prvního oficiálního setkání ministrů zemědělství zemí G20, které se konalo v druhé půli června v Paříži.

 

PDF GaRP č.18, 741 kB

Kompletní archív newsletteru GaRP

Ke stažení

Každou minutu zemře jedna žena na následky problémů spojených s těhotenstvím, ročně více než půl milionu. 99 % těchto úmrtí se odehraje v Africe, Asii a Latinské Americe. 5.cíl

5.cíl
Zlepšit zdraví matek

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze