Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Fotbal pro rozvoj v Praze - zpráva a fotoreportáž

publikováno: 27.06.2007       téma: Fotbal pro rozvoj

Fotbal pro rozvoj - Pražský den pro Afriku 16.6.2007 předčil očekávání

Na hlavní letošní akci v rámci Fotbalu pro rozvoj zavítalo dohromady téměř 1000 diváků. Od 13 hod Na Františku se za mohutného dunění afrických bubnů (pod vedením Moniky Rebcové) utkala osmička týmů, mezi nimi i hlavní host turnaje – keňský mládežnický tým, a organizační tým Česko proti chudobě, za který nastoupil i reprezentant Tomáš Ujfaluši a hudebník Xavier Baumaxa. V nabité konkurenci partnerských týmů projektu vítězství nakonec slavil tým Sananimu (reprezentant ČR na Homeless World Cupu), když ve finále zdolal na penalty výběr Školních lig Českomoravského fotbalového svazu. Keňská MYSA obsadila 3. místo, po vítězství 2:1 nad Ministerstvem zahraničních věcí. Vyhlašovala se tu i sbírka fotbalového vybavení, v níž se nakonec sešlo kolem 100 párů kopaček a další sportovní vybavení k tomu.

Na večerním benefičním koncertě na Střeleckém ostrově pak zahrály postupně Bengas, Yellow Sisters, Xavier Baumaxa a Aztekanayas. Přišlo nakonec 570 platících diváků, a na sportovní a sociální projekty do Nairobi tak poputuje částka 54 465 Kč. 

 

Fotoreportáž (35 snímků)

  

 otevřít fotoreportáž otevřít fotoreportáž otevřít fotoreportáž 

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze