Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Fotbal pro rozvoj 2007

Termín konání:  25.06.2007 - 29.06.2007

Region:  Olomoucko

Pobyt Keňanů v Olomouci oficiálně začne v pondělí 25.6. fotbalovým turnajem na Gymnáziu v Olomouci Hejčíně. Zúčastní se ho nejen Keňani a hejčínští studenti, ale také studenti ze Střední zdravotnické školy, z Moravského reálného gymnázia a Slovanského gymnázia.

Následující dva dny budou věnovány seminářům, kde se budou mít účastníci možnost dozvědět se navzájem více o Česku a Keni i o možných interkulturních rozdílech. Tematicky budou semináře zaměřeny na Sport a rozvoj.

Ve čtvrtek 28.6. dopoledne proběhne ve všech 4 partnerských školách promítání filmů ze slumu Mathare, odkud pochází i naši hosté, následovat bude diskuze. Odpoledne se uskuteční multikulturní program na Horním náměstí, vystoupí DJ WYKRUP a skupina GRAPE “rhythm & groove”, Zion Squad “reggae-dub-dancehall” a nakonec hlavní host skupina Jumping Drums. Mezi jednotlivými skupinami vystoupí také Kazuma Capoeira Olomouc, Klub Bílý jeřáb s ukázkou tai-či a Aysun, který předvede orientální tance. Na náměstí bude možné prohlédnout si výstavu fotek z nairobských slumů, zasoutěžit si v několika míčových aktivitách s našimi keňskými hosty nebo si vyzkoušet hry dětí z brazilských chudinských čtvrtí Change the game. V případě, nám nebude přát počasí se celý program přesune do U-klubu.

Celý týden vyvrcholí fotbalovým turnajem pro veřejnost, který se uskuteční v pátek 29.6. od 15:00 na hřišti na tř. 17. listopadu. Proti Keňanům tentokráte nastoupí studenti oboru Mezinárodních rozvojových studií UP, zaměstnanci a klienti P-centra, vybrané týmy olomouckých futsalových lig aj.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 8 a 7 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze