Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Série koncertů Live Earth 7/7/07

Termín konání:  07.07.2007

V sobotu 7. července se uskuteční globální série koncertů Live Earth, která má upozornit na celosvětový problém globálních změn podnebí a nutnost jednat. Na všech sedmi kontinentech budou nonstop 24 hodin koncertovat známí hudebníci. Během devíti koncertů vystoupí více než 100 hudebníků nebo skupin. Akci organizuje producent Kevin Wall a bývalý americký viceprezident Al Gore.

Koncerty lze sledovat na www.liveearth.org. Ale také je celých dvacet hodin vysílá Česká televize na kanálu ČT2. Přenos začíná v sobotu 7. července v pravé poledne středoevropského času a končí v neděli v osm hodin ráno.

České rozvojové a ekologické organizace přivítaly světový koncert jako příležitost připomenout, že globální změny podnebí by nejhůře dolehly na chudé země.

Inspirací se organizátorům stal projekt Live Aid pořádaný muzikantem Bobem Geldofem a právě Kevinem Wallem. Koncerty se budou postupně konat v Tokiu, Sydney, Šanghaji, Johannesburgu, Londýně, Hamburku, Istanbulu, Rio de Janeiru a New Yorku. Očekává se, že vystoupení více než stovky účinkujících budou sledovat více než dvě miliardy diváků. Koncerty doplní krátké dokumenty a komentáře o životním prostředí.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 4 a 7 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Každoročně umírají na světě až tři miliony lidí na malárii, z čehož více než 90 % připadá na africký kontinent. 6.cíl

6.cíl
Bojovat s HIV/AIDS, malárií a dalšími nemocemi

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze