Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Zelený kruh na Smetanově nábřeží

Termín konání:  22.09.2007

Region:  Praha

V rámci Evropského týdne mobility (http://www.mobilityweek-europe.org/) od 16. -22.9. 2007 v Praze proběhne řada akcí. Jejich seznam naleznete na stránkách Informačního serveru Hl.města Prahy (http://doprava.praha-mesto.cz/(y1cvdkbkwsfbjiqu5gjglq45)/default.aspx?id=74086&ido=7693&sh=-877439400), mnohé též na stránkách sdružení Auto*mat.

Hlavním bodem programu je již tradiční cyklojízda a dále tematické výstavy, přednášky a koncerty. Vše by mělo upozornit na neudržitelnost současného zatížení automobilovou dopravou, alternativní způsoby osobní dopravy (cyklistika, veřejná doprava) a dát příležitost lidem „Zažít město jinak“. V sobotu 22.září se některé ulice Prahy uzavřou pro auta a ulice budou patřit lidem. Na Smetanově nábřeží se otevřou pouliční kavárničky, budou pořádat workshopy, informační stánky, happeningy a koncerty.

Ekologické organizace, které vesměs množství aut v ulicích považují za přinejmenším nešťastné, nebudou na Smetanově nábřeží chybět. Patnáct organizací různého zaměření si pro tento den připravilo program pro dospělé i děti. Vedle ekologů se zde představí i soukromníci, kteří zvolili cestu výrobního postupu šetrného k přírodě (kozí biofarma, výrobce biodegradabilních plenek a dámských hygienických potřeb) a bioobčerstvení ALBIO a humanitární sdružení Společnost pro Fair Trade, které bude servírovat „férovou“ kávu.

Sponzorem účasti Zeleného kruhu a jeho přátel je česká rodinná firma ATMOS, která pro několik svých výrobků (kombinované kotle na plyn, pelety a dřevo) získala označení Ekologicky šetrný výrobek.

Zelený kruh je součástí kampaně Česko proti chudobě a na jeho stánku se lidé budou moci dozvědět, jakým způsobem jejich životní styl může ovlivňovat lidi ve vzdálených zemích.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 0 a 0 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Každou minutu zemře jedna žena na následky problémů spojených s těhotenstvím, ročně více než půl milionu. 99 % těchto úmrtí se odehraje v Africe, Asii a Latinské Americe. 5.cíl

5.cíl
Zlepšit zdraví matek

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze