Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Fotbal pro rozvoj

Termín konání:  08.06.2009 - 27.06.2009

Region:  Most, Bruntálsko, Olomouc

Blíží se červen a s ním i příjezd keňského mládežnického týmu do Česka. Přesněji řečeno do  Rakouska. První zastávkou jejich evropské fotbalové tour je totiž Vídeň, kde tým MYSY (Mathare Youth Sport Association) sehraje svůj první exhibiční zápas, a to již dne 6. června 2009. Téhož dne se ve Vídni na jejich počest pořádá seminář na téma „Sports and development“, kde bude MYSA za účasti rakouských nevládek prezentovat své dosavadní úspěchy z afrického kontinentu.

Po prohlídce města ale kvapem zamíří do Česka. První štací u nás region Mostecka, jeden ze čtyř, které během svého třítýdenního pobytu navštíví. Postupně se však podívá i do jiných koutů naší země. Postupem času pak zavítá na Bruntálsko, Olomoucko a na skok i do Prahy. Během měsíce června je tak čeká síť fotbalových turnajů, kde porovnají své síly jak s českými středoškoláky, tak se širokou veřejností. Ve všech zmíněných regionech kromě Prahy je čekají interkulturní semináře s českými studenty, filmové projekce, diskuse a spousta zajímavých volnočasových aktivit, které si pro ně studenti našich partnerských škol připraví.

V Praze pak budou hlavním aktérem akce Den pro Afriku a to v sobotu 13.6.2009. Nejprve je čeká těžký fotbalový turnaj na hřišti Na Františku, kde s nimi změří síly Tomáš Ujfaluši, tým Amfory, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Bohemians 1905 a další. Téhož dne od 17:00 hod. se na Střeleckém ostrově na jejich počest uskuteční hudební koncert. Vystoupí kapely Nebiba, BA-TO-CU, Toxic (objev roku) či O5 a Radeček. (Kompletní rozpis červnového programu najdete v sekci „Kalendář akcí 2009“).

Pro příznivce projektu „Fotbal pro rozvoj“ jsme letos připravili zajímavý způsob, jak se aktivně zapojit, a být tak Keni blíže. Letošní „fotbálek“ se ponese tak trochu v duchu „Sbírky kopaček pro Afriku“. Každý z Vás má tak možnost odevzdat na určená místa onošené, ale i nové kopačky či míče a pomoci tak dětem z keňských slumů hrát fotbal na úrovni. Dosud totiž často hrají jen bosýma nohama a s míčem upleteným z igelitových sáčků. (více se o sbírce můžete dovědět v sekci „Sbírka kopaček pro Afriku“).

Jste tedy srdečně zváni na všechny kulturní i sportovní akce, které v rámci letošního ročníku proběhnou v rozmezí od 8. do 27. června 2009.

Web akce:    www.fotbalprorozvoj.org

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 2 a 6 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi. 1.cíl

1.cíl
Odstranit extrémní chudobu a hlad

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze