Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Happening Bed in

Termín konání:  28.05.2009

Region:  Praha, Bohumín

Ve čtvrtek 28. května 2009 od 10 do 22 h. proběhne na Palackého náměstí v rámci Světového pochodu za mír a nenásilí akce ke 40. výročí "BED-IN" Johna Lennona a Yoko Ono.

S vědomím, že jejich svatební cesta bude velkým mediálním trhákem, rozhodli se John Lennon s Yoko Ono dát šanci míru. Mezi 25. a 31. květnem 1969 se ubytovali v Amsterodamském hotelu, kam zvali novináře s jejich přáteli a příznivci. Ti je navštívili a podpořili při jejich protestu proti válce ve Vientnamu v posteli. BED-IN vstoupil do dějin nejenom tvorbou legendárních písniček „Give peace a chance“ a „Imagine“, ale také se zapsal na dlouhý seznam ostatních nenásilných protestů. Stali se velkou inspirací pro generace jejich pokračovatelů a jejich aktivity, které vrcholí letošním Světovým pochodem za mír a nenásilí.

Proto jsme se rozhodli připomenout si tento skvělý nápad při jeho 40. výročí. Na Palackého nám. bude umístěna velká postel se stánkem, výzdobou, promítáním a ozvučením. Po celou dobu budou přítomni dobrovolníci, kteří budou o SP informovat, a budou zde probíhat návštěvy nejrůznějších osobností, které příjdou "do postele" zazpívat, zahrát, přečíst, vyprávět atd. Mezitím se budou pouštět tématická videa a reprodukovaná hudba. Účast už přislíbili Yellow Sisters, O. Brzobohatý a O. Ruml.

PŘIJĎTE si lehnout, posedět, zazpívat, zahrát, popovídat, poslechnout, podívat na video např. o Johnu Lennonovi a jeho BED-INu, přečíst něco zajímavého a navázat na poselství Johna s Yoko a milóny dalších lidí, kteří vedli, nejen v posteli, dlouhý protest proti válce.

Více informací

Stejná akce proběhne ve středu 27.5. v Bohumíně »

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 5 a 3 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Obchodní bariéry ze stran bohatých zemí stojí rozvojové země asi 100 miliard ročně - skoro dvakrát více, než dostanou v rámci rozvojové polupráce. 8.cíl

8.cíl
Budovat světové partnerství pro rozvoj

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze