Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Den otevřených dveří v Domě OSN v Praze

Termín konání:  21.10.2011

Region:  Praha

V předvečer Dne Spojených národů, který si každoročně připomínáme 24.října, vás srdečně zveme na Den otevřených dveří do pražského Domu OSN. Představí se všechny agentury OSN v České republice: kancelář vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), Světová zdravotnická organizace (WHO), Český výbor pro UNICEF a Informační centrum OSN v Praze.

 

v pátek 21. října 2010
9 – 16:30 hod.
Dům OSN, nám. Kinských 6, Praha 5

 

V knihovně Informačního centra OSN proběhnou ve dvou blocích interaktivní semináře (od 9 do 10:40 a od 11 do 12:40) o Organizaci spojených národů a odborných agenturách. Program zahrne kromě výkladu i soutěže a kvízy pro studenty.

V přízemí Domu OSN bude od 9 do 17 hod. probíhat projekce filmů o činnosti OSN, UNICEF, UNHCR a WHO. Budete si také moci prohlédnout výstavu fotografií o mírovém procesu na Blízkém východě a navštívit obchod se suvenýry UNICEF.

V rámci malého festivalu filmů OSN vám představíme především témata, jimž se věnují jednotlivé agentury OSN zastoupené v České republice. Hlavním tématem budou lesy s ohledem na letošní Mezinárodní rok lesů. Uvidíte dva úspěšné filmy, které získaly ocenění na mezinárodních festivalech i na nedávném Ekofilmu v České republice.

Film o mladé íránské běženkyni Rean přiblíží téma uprchlictví. O činnosti Světové zdravotnické organizace a přínosu českých vědců pro její práci vypráví film o boji proti pravým neštovicím. UNICEF představí film o životě dětí ulice.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 7 a 1 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

V roce 2003 žilo v Německu, Francii, Řecku a Itálii dohromady 10,6 milionů dětí. Stejný počet jich v tomtéž roce celosvětově zesnulo. V naprosté většině těchto případů tomu šlo předejít. 4.cíl

4.cíl
Snížit dětskou úmrtnost

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze