Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Červená stužka Chrudim a kalendář Art for Life Passion 2012

Termín konání:  07.12.2011

Region:  Chrudim

Osvětová kampaň Červená stužka Chrudim a představení kalendáře Art for Life Passion 2012

Kde: v budově Domova mládeže SŠZ a VOŠ Chrudim - Poděbradova 842 Chrudim

Kdy: Středa 7.12.2011 od 18:30 hod. - oficiální zahájení, zelenydumchrudim@gmail.comstánek kampaně Červené stužky a Česka proti chudobě ve vestibulu Domova mládeže zemědělské školy

V posledních několika letech zaznamenávají lékaři strmý nárůst HIV+. Podle neoficiálních údajů se v České republice každý den nakazí jeden člověk. 82% občanů ČR přitom nepovažuje HIV za hrozbu.

Třináct českých osobností se rozhodlo odhalit své vášně, aby tak podpořily boj proti HIV/AIDS. S předními fotografy nafotily kalendář PASSION 2012: Eliška Balzerová, Bára Basiková, Ivan Trojan, David Kraus, Otto a Jiří Bubeníčkovi, Natálie Kocábová, Kryštof Hádek, Anna Polívková, Tonya Graves, Maxim Velčovský, Bára Nesvadbová a Tomáš Verner.

Celý výtěžek z prodeje směřuje na prevenci HIV/AIDS. ( Od listopadu je k prodeji v multikinech Cinestar za zvýhodněnou cenu 300,- Kč.)

Ekocentrum Zelený dům, které je partnerem Art for Life,o.s. představí na DM zemědělské školy film ke kalendáři PASSION 2012. Chrudim je tak prvním mimopražským městem, kde jej veřejnost bude mít možnost shlédnout, spolu s dalšími osvětovými snímky a besedou. K dispozici bude i balíček prevence HIV. Po celou dobu bude možné přispět do sbírky Červená stužka a rovněž si vybrat z pestré škály preventivních informační materiálů.

Zastavit a zvrátit HIV/AIDS do roku 2015, je 7. úkolem rozvojového cíle tisíciletí, které v září 2000 přijalo 189 států světa.

Tibor Schwarz - dobrovolník ČSAP ( Česká společnost AIDS pomoc ) a koordinátor kampaně Česko proti chudobě
Ekocentrum Zelený dům Chrudim
Tel: 728 226 733
Email: zelenydumchrudim@gmail.com

Ke stažení

náhled 666_plak-stuz.jpg

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 8 a 0 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze