Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Výzvy zelené ekonomiky - reflexe z Ria

Termín konání:  17.10.2012

Kulatý stůl VÝZVY ZELENÉ EKONOMIKY - REFLEXE Z RIA

Termín: 17. října 2012
Místo: Machův sál (místnost č.418), ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1

Dovolujeme si Vás pozvat na kulatý stůl VÝZVY ZELENÉ EKONOMIKY - REFLEXE Z RIA, který se bude konat 17.10.2012 v Praze. Na něm se chceme společně s Vámi zamyslet nad možnostmi i problémy, které před námi otevírá koncept zelené ekonomiky a to na české i mezinárodní úrovni. Téma navazuje na diskuse a řešení předkládaná na posledních summitech OSN, především summitu Rio+20. Zároveň navazujeme na jedno z prioritních témat české rozvojové spolupráce v době našeho předsednictví Rady EU – elektrifikace odloučených oblastí pomocí obnovitelných zdrojů energie.

Chceme se společně zamyslet nad tím, jak nejlépe může tzv. zelená ekonomika přispět k odstranění extrémní chudoby v méně rozvinutých zemích a stabilizovat ekonomickou situaci v rozvinutých státech. Zároveň se nevyhneme otázkám, jaká rizika a nebezpečí tato koncepce může v sobě obsahovat.

Kulatý stůl bude mít podobu tří programových bloků, na nichž v úvodu vystoupí pozvaní experti se svými příspěvky a následně proběhne společná moderovaná diskuse.
V prvním programovém bloku se budeme věnovat problematice extrémní chudoby a připomeneme si vznik mezinárodního dne za její odstranění. Přizvaní hosté nás uvedou do problematiky globální bídy i role České republiky v mezinárodním boji proti ní.

K dispozici budou také tištěné materiály, které jsme dosud vydali, a kopie studií, které byly ve spolupráci s experty připraveny.

Občerstvení je zajištěno pro všechny účastníky v místě.

Ke stažení

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 2 a 4 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Obchodní bariéry ze stran bohatých zemí stojí rozvojové země asi 100 miliard ročně - skoro dvakrát více, než dostanou v rámci rozvojové polupráce. 8.cíl

8.cíl
Budovat světové partnerství pro rozvoj

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze