Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Víkend Hrou k rozvoji aneb “Jak se to má s Jihem?”

Termín konání:  12.10.2007 - 14.10.2007

Agentura rozvojové a humanitární pomoci (ARPOK) a INEX – SDA za podpory katedry rozvojových studií pořádá interaktivní školicí víkend určený zejména pro studenty oboru Mezinárodní rozvojová studia na katedře rozvojových studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Kdy: 12.-14.10. 2007

Kde: Venkovské centrum INEX–SDA, Kostelecké Horky u Chocně

Proč jet? Studenti budou mít šanci lépe poznat budoucí a současné spolužáky, jejich názory na témata rozvojová i jiná, objevit nové obzory a inspiraci, vše týkající se témat rozvojových, ale z úhlů a pohledů, jak je ještě neznají a ve škole asi ani nepoznají.

Co se bude dít? Na vlastní kůži si účastníci vyzkouší co to je nemoci si vydělat prací na živobytí a jaké to je, nemít na čem sedět, zažijí kulturní šok, budou mít čas a prostor povídat si o překvapivých tématech a mnoho jiného. To vše v kontextu rozvojové spolupráce, mezikulturního poznávání, ekonomických a kulturních rozdílů. Hravý víkend bude zaměřen zejména na zamyšlení, sebereflexi a souvislosti! Teorii a přednášky necháme škole. 

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 1 a 7 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze