Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Fotbal pro rozvoj (dok. film)

Termín konání:  23.04.2008

Region:  ČT2

Dokumentární film o fotbalu jako prostředku, který pomáhá dětem z rozvojových zemí. Scénář a režie P. Ležáková

V rámci projektu "Fotbal pro rozvoj" navštívil v červnu 2007 fotbalový tým africké nevládní organizace MYSA, která působí v chudinských čtvrtích keňského Nairobi, Českou republiku. Sdružení INEX připravilo pro keňské hráče v České republice třítýdenní program. V Praze, Rýmařově a Olomouci se členové fotbalového týmu setkávali se studenty českých škol.
Setkáním dětí ze slumů s českými dětmi vznikla mimořádně zajímavá konfrontace životních stylů, názorů a hodnot, kterou ve svém dokumentárním filmu zachytila režisérka Petra Ležáková. Vizuálně poutavý snímek je především o nalézaní naděje a optimismu v podmínkách, kde už zdánlivě žádné pozitivní východisko neexistuje.

Keňské děti s odzbrojující samozřejmostí bojují se svým osudem a české děti se jim učí porozumět. Jejich setkání z filmu činí obecnější výpověď o tom, v čem vlastně spočívá kvalita života.

Informace na webu ČT a datumy repríz

Ostatní články o projektu Fotbal pro rozvoj na webu ČpCH

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 8 a 3 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Každou minutu zemře jedna žena na následky problémů spojených s těhotenstvím, ročně více než půl milionu. 99 % těchto úmrtí se odehraje v Africe, Asii a Latinské Americe. 5.cíl

5.cíl
Zlepšit zdraví matek

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze