Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Ekofestival 2010

Termín konání:  03.06.2010

Region:  Praha

 

KDY: 3. června 2010

KDE: Náměstí Míru v Praze 2

Festival životního prostředí – EKOFESTIVAL 2010 – se koná u příležitosti světového dne životního prostředí. Jedná se již o pátý ročník akce.

Pořadatelem je občanské sdružení Zelený kruh, člen kampaně Česko proti chudobě, které na akci zdůrazní i rozvojový aspekt - tedy Rozvojový cíl tisíciletí č. 7: Zajistit udržitelný stav životního prostředí.

Letošní ročník festivalu životního prostředí se ponese v duchu dvou stěžejních témat. Prvním z nich je téma „odpovědné spotřeby“. Cílem je seznámit a informovat návštěvníky festivalu životního prostředí o důsledcích výrobních cyklů výrobků, které používají a seznámit je s možnostmi jak můžou změnit své spotřebitelské chování a návyky, tak aby dopady pro životní prostředí a zpětně i pro lidské zdraví byly co nejmenší. Druhým neméně důležitý tématem je téma „biodiverzity“. Toto téma bylo zvoleno s ohledem na fakt, že rok 2010 byl vyhlášen mezinárodním rokem biodiverzity. Vyhlášení Roku biodiverzity je jedinečnou příležitostí pro zvýšení povědomí veřejnosti o významu přírodního bohatství pro kvalitu a udržitelnost života na Zemi.

Stejně jako v předchozích letech, bude Ekofestival 2010 probíhat formou informačních stánků, kde budou prezentovány aktivity spojené s tématem odpovědné spotřeby a biodiverzity, dále bude připraven hlavní stan, kde bude probíhat ucelený vzdělávací program (promítání Ekofilmů a tématické besedy). V průběhu akce budou nabízeny a představovány ekologicky šetrné výrobky a služby. V rámci doprovodného programu budou připraveny hry a zábavně vzdělávací aktivity pro děti i dospělé u vybraných stánků. Akce se kromě ekologických organizací (např. Zelený kruh, Nesehnutí, Společnost pro Fair Trade, Auto*Mat, Hnutí DUHA …) zúčastní též zástupci státní sféry (Ministerstvo životního prostředí, MČ Praha 2, CENIA) nebo firem, které nabízejí ekologicky šetrné výrobky. Celou akci budou doprovázet živá vystoupení školních sborů a kapel.

Pro lepší představu o akci můžete navštívit webové stránky http://www.zelenykruh.cz/cz/ekofestival/ekofestival-2010 , kde najdete bližší informace z loňského ročníku akce.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 4 a 8 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi. 1.cíl

1.cíl
Odstranit extrémní chudobu a hlad

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze