Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Co skrývá něžná krása květin

Termín konání:  15.07.2010

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy s názvem Co skrývá něžná krása květin: podmínky pěstování řezaných květin ve 21. století, která se koná ve čtvrtek 15.7.2010 od 18:00h v budově Národního zemědělského muzea Praha (Kostelní 44, Praha 7).

Výstava odpoví návštěvníkům na otázky, odkud pochází krásné, všemi barvami hýřící květiny, které si pro radost kupujeme na ulici v květinových stáncích a za jakých podmínek jsou květiny v současnosti pěstovány. Výstavní panely také představí cesty, jak uvědomělým spotřebitelským chováním květinový business aktivně ovlivňovat. Součástí zahájení výstavy bude také malé fair trade občerstvení a promítání holandského dokumentárního filmu „The Blooming Business“ (Kvetoucí obchod), který přináší svědectví o nekontrolovaném rozvoji květinových farem v Keni. Výstavu budou začátkem školního roku doprovázet aktivity a semináře pro veřejnost i studenty, které dále podrobněji představí problematiku pěstování řezaných květin a koncept fair trade.

Akce je součástí evropského projektu „Fair Flowers - květiny pro lidská práva“, který pro českou veřejnost připravila nezisková organizace Ekumenická akademie Praha. Více informací na www.ekumakad.cz.

Ke stažení

náhled 463_pozvanka-vystava.jpg

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 5 a 3 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

V roce 2003 žilo v Německu, Francii, Řecku a Itálii dohromady 10,6 milionů dětí. Stejný počet jich v tomtéž roce celosvětově zesnulo. V naprosté většině těchto případů tomu šlo předejít. 4.cíl

4.cíl
Snížit dětskou úmrtnost

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze