Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Výstava Velký atlas světa

Termín konání:  14.12.2011

Region:  Plzeň

Informační centrum OSN v Praze

Projekt o cestě do udržitelné budoucnosti, iniciovaný kanceláří Organizace spojených národů v Praze, po úspěšném představení na letošním Designbloku a následné výstavě v brněnské Galerii Architektury pokračuje. Ve středu 14. prosince 2011 od 19.00 proběhne v plzeňském Avalon Bussiness centru vernisáž s komentovanou prohlídku autorů výstavy. Výstava bude trvat do 14. ledna 2012.

Výstava Velký atlas světa, která prostřednictvím současného designu a příběhů o zdánlivě obyčejných věcech, ekologii i moderních zelených přístupech, získala na prestižní přehlídce současného designu v Praze cenu šéfredaktorů Designbloku za nejlepší výstavní projekt.

Představuje například větrné elektrárny v podobě stylizovaných rozkvetlých stromů od amsterdamského studia NL architects. K vidění jsou i exponáty z recyklovaných materiálů, moderně designované nářadí pro stále populárnější městské zahrádkaření. Předměty moderního designu jsou vystavovány na pozadí příběhů, mezi nimi je i příběh břízy o využívání přirozených vlastností rostlin ke snížení nákladů na klimatizaci či vytápění budov.

Přehlídku „Velký atlas světa: výstava o cestě do budoucnosti“ připravila agentura Profil Media ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze a Hnutím DUHA. Výstavu podpořili Zastoupení Evrospké komise v České republice, Britská ambasáda v Praze a společnosti Vodafone a Traficon.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 8 a 1 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi. 1.cíl

1.cíl
Odstranit extrémní chudobu a hlad

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze