Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Barevné přednášky

Termín konání:  04.06.2012 - 07.06.2012

Region:  Praha

Zelený kruh pro vás připravil ve dnech 4. - 7. června přednášky s odborníky z oblasti ochrany životního prostředí a rozvojové problematiky.

Vřele Vás zveme od 18:00 na Barevné přednášky do Barevné kavárny (Londýnská 30, 120 00 Praha 2)

Setkejte se přímo s aktéry komunitních projektů u nás. Dozvíte se, jak funguje podpora sedláků ze strany spotřebitelů a jaké jsou přínosy. Zjistíte kde najít hospodáře, kterého byste mohli podporovat, nebo kde ve městě se můžete zapojit do tak trochu jiného zahradničení.

Přijďte se seznámit s tím, co se odehrává za vlastní značkou na výrobku. Co vlastě znamená ekologicky šetrný výrobek, FairTrade či Bio? Je to známka kvality, zdraví nebo čeho vlastně?

Jaké možnosti přináší obnovitelné zdroje energie rozvojovým zemím? Jaká jsou úskalí zavádění nových technologií do praxe? Dva cestovatelé a odborníci, kteří navštívili mnohé země v Asii a Africe vám představí aktuální situaci.

Poprvé od roku 1997 poklesl v loňském roce objem finanční pomoci směřující do rozvojových zemí. Jedná se o jeden z projevů celosvětové finanční krize. Země globálního jihu se však potýkají i s řadou dalších důsledků této krize. Prispěje tato situace ke změně našeho uvažování o globálním systému a možnostech řešení globálních problémů?

Přednášky jsou součástí akce Barevné přednášky v Barevné kavárně, která probíhá v rámci doprovodného programu Ekofestivalu, který se uskuteční 5. června na Náměstí Míru v Praze.

Ke stažení

náhled 724_barevne-prednasky.jpg

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 6 a 6 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze