Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Výstava OSN Kapka po kapce

Termín konání:  20.07.2012 - 15.08.2012

Region:  Praha

Informační centrum OSN v Praze

OSN upozorňuje na vzácnost vody

Práce 30 grafických designérů ze 17 zemí, finalistů soutěže Organizace spojených národů zaměřené na ochranu vody, jsou od 20. července až do 15. srpna k vidění v pražském nákupním centru Arkády Pankrác. Výstava je symbolicky umístěna u vodní fontány, která je ústředním prvkem odpočinkové zóny nákupního centra. O týden dříve se s výstavou seznámili také návštěvníci hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Vybíralo se z více než 3 500 návrhů sociální reklamy ze 45 evropských států. Projekt Kapka po kapce je součástí globální kampaně „Budoucnost, kterou chceme“ na podporu Konference OSN o udržitelném rozvoji známé jako Rio+20.

Hlavní cenu poroty získal Daniele Gaspari z Itálie za varovný plakát Plýtvání vodou je pro budoucnost smrtící. Cenu Severské rady ministrů ve výši 5 tisíc Eur převzal 5. června 2012 v Kodani z rukou dánského korunního prince Frederika u příležitosti Světového dne životního prostředí.

Cenu mladých si odnesla maďarská grafička Eszter Szigethyová za práci Zachraňte pozemšťany. Internetové publikum nejvíce zaujal návrh grafického designéra z Turecka Topraka Onura. Z celkového počtu 80 tisíc dostala jeho práce Bez vody není života 11 tisíc hlasů.

Výstavu připravilo Informační centrum OSN v Praze ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice. Evropská komise nadávno spustila osvětovou kampaň Generation Awake, která podobně jako Kapka po kapce míří na udržitelné využívání a spotřebu vody.

Kapka po kapce (Drop by Drop) je projektem Regionálního informačního centra OSN v Bruselu s podporou informačních kanceláří OSN v evropských zemích, Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a Úřadu vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR): www.dropbydrop.eu

Více o projektu Evropské komise: www.generationawake.eu

Více informací o soutěži v češtině

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 2 a 9 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Každoročně umírají na světě až tři miliony lidí na malárii, z čehož více než 90 % připadá na africký kontinent. 6.cíl

6.cíl
Bojovat s HIV/AIDS, malárií a dalšími nemocemi

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze