Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Seminář Jak uživit svět?

Termín konání:  09.10.2012

Region:  Praha

Analytické centrum Glopolis Vás u příležitosti Světového dne potravin srdečně zve na seminář s názvem Jak uživit svět?, který se uskuteční v úterý 9. října 2012 od 9:00 do 15:00.

Místo konání: Francouzský institut v Praze (sál Kina 35), Štěpánská 35, 111 21 Praha 1

Musíme se obávat nové světové potravinové krize? Jak vyřešit potravinové dilema, kdy s rostoucími nároky na produkci se zmenšují zdroje (voda, půda, ropa), a to vše se děje navíc v kontextu klimatických změn? Může se Afrika sama uživit? Lze překonat rozpor mezi politickými ambicemi a místní realitou?

Tyto a další otázky zodpoví Marc Dufumier, zemědělský inženýr, výzkumník a pedagog, vedoucí oboru srovnávacího zemědělství institutu AgroParisTech, předseda nadace La Fondation René Dumon; Kalidou Ba, chovatel z Dioulki v Beninu, prezident EGAB, Úmluvy spřátelených uskupení pro základní rozvoj; Juliette Ogbonnikanová, producentka rýže z Beninu, prezidentka Obecní unie pěstitelů a pěstitelek rýže v Savè; Mohamed Gueye, novinář se zaměřením na hospodářství a finance ze Senegalu, šéfredaktor deníku Le Quotidien (Dakar); Jiří Muchka, český delegát při FAO, Organizace pro výživu a zemědělství (bude potvrzeno) a další hosté.

Po semináři bude pro zájemce od 15:30 následovat promítání nového filmu francouzské novinářky Marie-Monique Robinové „Budoucí sklizně“.

Během celého dne bude zajištěno simultánní tlumočení z francouzštiny do češtiny.

Přihlašování na konferenci je možné do neděle 7. října 2012 na adrese:konference@glopolis.org

Více informací a program naleznete na stránkách Glopolis:
http://glopolis.org/cs/udalosti/seminar-jak-uzivit-svet/

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 4 a 0 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Na této planetě nemůžeme dosáhnout rozvoje a trvalého míru, pokud budou ženy ve společnosti nadále odsouvány do podřadných, často nebezpečných a úmorných společenských pozic. 3.cíl

3.cíl
Prosazovat rovnost pohlaví a posílit roli žen ve společnosti

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze