Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Festival dokumentárních filmů AlimenTerre

Termín konání:  08.10.2012 - 10.10.2012

Region:  Praha

Druhý ročník festivalu dokumentárních filmů AlimenTerre se koná ve dnech 8. – 10. 10. 2012 v malém sále kina Světozor.

Festival přináší filmy o drobných zemědělcích, výživě a hladu napříč kontinenty. Během tří večerů se můžete těšit na 6 filmů, které představí aktuální témata související s produkcí potravin ve světě, mezi nimi například dokument o zabírání půdy Planeta na prodej, film o zodpovědné produkci a konzumaci masa LoveMEATender, film Budoucí sklizně na téma agroekologie a další.

Filmové projekce budou doplněny debatami s hosty z rozvojových zemí i experty na představená témata, například odborníkem na agroekologii Markem Dufumi, pěstitelkou rýže ze Senegalu Juliette Ogbonnikan nebo Janem Svitálkem z Člověka v tísni a dalšími zajímavými hosty.

Glopolis připravil i doprovodný program, konkrétně v úterý 9. 10. 2012 od 9:00 ráno seminář s názvem Jak uživit svět (http://glopolis.org/cs/udalosti/seminar-jak-uzivit-svet/) a v ten samý den večer před promítáním filmů ochutnávku fair-trade čokolády.

Vstupenky na festival je možné zakoupit na pokladně kina Světozor.

Více informací o festivalu a doprovodných akcích na http://www.festivalalimenterre.cz/cz/o-festivalu/ nebo na facebooku http://www.facebook.com/pages/Festival-AlimenTerre-%C4%8CR/225916474201889.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 7 a 8 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze