Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Den Afriky v Otevřené zahradě

Termín konání:  28.05.2013

Region:  Brno

Užijte si kousek Afriky v Otevřené zahradě, dorazí i hosté z Konga a Burkiny Faso

V úterý 28. května ožije Otevřená zahrada Nadace Partnerství africkými rytmy. U příležitosti mezinárodního Dne Afriky proběhne pro školy i veřejnost netradiční program v africkém duchu, který pořádá Nadace Partnerství ve spolupráce s NaZemi a Humanitas Afrika.

Kde:
Otevřená zahrada Nadace Partnerství
, Údolní 33, Brno
www.otevrenazahrada.cz

Dopolední program (8.30 – 12.00) s názvem „Voda v Africe: kdy se ucho utrhne?“ je určen žákům osmých a devátých tříd základních škol. Cílem je nastínit dětem důsledky nedostatku vody v některých regionech Afriky, jako je omezený přístup ke vzdělání, šíření nemocí atd. Výukový program také poodhalí pozadí sporu o vodu mezi Súdánem, Etiopií a Egyptem. O zábavnou formu výuky se postará rolová hra „Konflikt na Nilu“, která využívá interaktivních prvků v Otevřené zahradě Nadace Partnerství, a vystoupení lektora multikulturních aktivit Morrise Kazadi Dikenky z Konga.

Odpolední část Dne Afriky bude v Otevřené zahradě patřit veřejnosti. Od 17 do 18.30 proběhne panelová diskuze na téma „Potřebuje Afrika naši pomoc?“, jíž se zúčastní Juraj Mesík (bývalý pracovník Světové banky), Gita Fuchsová (bývalá velvyslankyně v Keni), Tomáš Miléř (spolupracovník keňské organizace Harmony Group) a Dana Plavcová (koordinátorka rozvojových a humanitárních projektů v Africe – organizace Člověk v tísni).

Po skončení diskuze doplní tu pravou africkou atmosféru vystoupení tanečníků a bubeníků z brněnské skupiny TAF-TAF, kteří předvedou západoafrické tance za rytmického doprovodu djembe a basových bubnů. Vše ve formě zábavné show. Chybět nebude ani výuka tance, o kterou se postarají lektoři Lenka Konečná a Ondřej Kolařík.

„K tanci nás při této příležitosti budou doprovázet hrou na africké bubny členové skupiny Tubabu Bronislav Pavlíček a Pavel Šmíd. Vzácným hostem pak bude Abdoulaye Dembele z Burkiny Faso, který v současnosti působí ve vídeňské sestavě Percussion Mania,“ uvedla Lenka Konečná z TAF-TAF.

V 19.30 hodin pak začne promítání dokumentárního filmu „Kořeny: Vize Wangari Maathai“, který vypráví o nositelce Nobelovy ceny za mír a zakladatelce hnutí Greenbelt Movement na podporu žen a sázení stromů v Africe.

Vůbec poprvé zůstane Otevřená zahrada ve svahu pod Špilberkem otevřená do večerních hodin. Využijte této jedinečné příležitosti a užijte si malý kousek Afriky v centru Brna.

Tato akce byla podpořena Evropskou unií v programu EuropeAid.

 

 zatím bez komentářů 

 

 Zanechte komentář 

jméno

e-mail (nebude zobrazen)

Jaký je součet 2 a 8 ? (povinné - ochrana proti spamu)

  

 

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze