Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Živý přenos TK ze Stockholmu s komentářem českých vědců

Termín konání:  27.09.2013

Region:  Praha

iCentrum OSN

Změna klimatu: Zveřejnění 5. hodnotící zprávy IPCC

Srdečně Vás zveme na živý přenos tiskové konference ze Stockholmu s komentářem českých vědců. Akce se koná v pátek 27. září 2013 od 9:45 hod. (registrace od 9:15) v Akademii věd ČR (sál č. 205), Národní třída 3, Praha 1

Přímý přenos je plánován od 10 do 10:30 hod. S komentáři a doplněními k tiskové konferenci vystoupí Prof. Michal Marek, Prof. Bedřich Moldan a Doc. RNDr. Tomáš Halenka, CSc. Přímo ze Stockholmu se pokusíme v živém telefonickém vstupu získat komentář RNDr. Radima Tolazse, PhD. (TBC).

Jazyk: česky a anglicky (nebude tlumočeno)

Prosíme potvrďte účast: info@osn.cz, tel. 255 711 645 (Hana Komárková)

Kontext

Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) vydává první část 5. hodnotící zprávy (AR5). Jedná se o nejkomplexnější shrnutí vědeckých poznatků o klimatické změně za posledních několik let. Zpráva Pracovní skupiny I bude zveřejněna v pátek 27. září 2013 ve Stockholmu. Je zaměřena na fyzikální základy klimatické změny. Zpráva Pracovní skupiny II (adaptace), Pracovní skupiny III (mitigace) a Souhrnná zpráva budou zveřejněny postupně v průběhu roku 2014.

Na tiskové konferenci ve Stockholmu představí předsedové Pracovní skupiny I Thomas Stocker a Dahe Qin Shrnutí pro politické představitele. Dále vystoupí šéf IPCC Rajendra K. Pachauri a vrcholní představitelé Světové meteorologické organizace (WMO) a Programu OSN pro životní prostředí (UNEP). Živý přenos ze Stockholmu doplní svými komentáři v Praze významní čeští vědci.

Ke stažení

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze