Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Země na talíři - AlimenTerre

Termín konání:  06.10.2014 - 09.10.2014

Region:  Praha

Rádi bychom Vás pozvali na 4. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Země na talíři - AlimenTerre. Festival pořádá analytické centrum Glopolis u příležitosti Světového dne výživy (16. říjen).

Festival se koná od 6. do 9. října 2014 v pražském kině Světozor a Galerii Langhans.

Potraviny jsou základním kamenem našich životů, a přece o nich víme tak málo. Festival AlimenTerre proto odhaluje, co máme pod pokličkou a jak produkce a spotřeba potravin ovlivňuje dění v blízkých i vzdálených koutech planety.

Během 4 večerů se můžete těšit na 6 dokumentárních filmů a navazující debaty s experty. Filmy nabízejí různé pohledy na výživu a související témata a také odpovědi na otázky: Co ještě mám na talíři, když si objednám steak? Na co potřebují semena svou banku? Můžeme potravinami plnit také nádrže našich aut? Jak si vypěstovat vlastní zeleninu, když žiju ve velkoměstě? ...a hlavně: Mohou mě muffiny dostat za mříže?

Vstupenky na festival je možné zakoupit na pokladně a internetových stránkách kina Světozor za 90 Kč. Pro držitele průkazky ZTP a ZTP/P je vstupné za 50 Kč. Vozíčkářům bude prostor zpřístupněn pomocí schodolezu.

Více informací:

www.festivalalimenterre.cz

https://www.facebook.com/festival.alimenterre

https://www.facebook.com/events/749504111794794/?fref=ts.

náhled 1022_zeme_na_taliri_-_alimenterre.jpg
Na každého člověka na této planetě připadá spotřeba energie odpovídající ekvivalentu více než 1,6 tuny ropy ročně. Přitom na 2 miliardy lidí nemá přístup ke zdroji elektrické energie. 7.cíl

7.cíl
Zajistit udržitelný stav životního prostředí

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze