Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Spolu proti dolu

Termín konání:  23.08.2014

Region:  Dolní Lužice

Greenpeace Česká republika

V sobotu 23.8. se na polsko-německé hranici lidé z celé Evropy chytí za ruce a symbolickým řetězem spojí dvě komunity, kterým hrozí zbourání.

V oblasti Dolní Lužice má dojít k masivnímu rozšíření uhelných dolů a otevření nových elektráren. Lidským řetězem jednak upozorníme na problém spalování fosilních paliv a jednak podpoříme místní komunity v jejich odporu proti těžbě. Rozšíření těžby uhlí bude mít za následek zbourání několika obcí, přesídlení tisíců lidí i ohrožení naplnění evropských klimatických cílů.

Kromě lidského řetězu v sobotu 23. srpna bude na místě i řada doprovodných akcí: koncerty, promítání filmů, stánky s informacemi zapojených organizací, workshopy atd. Přijet je proto možné nejen na sobotu, ale i na více dní. Na místě je možné přespat ve vlastním stanu. Z ČR bude zajištěna přeprava autobusy tam i zpět.

Další informace a registrace na akci jsou na webu: www.spoluprotidolu.cz.
Událost na FB ke sdílení: https://www.facebook.com/events/672710636110494/

Každou minutu zemře jedna žena na následky problémů spojených s těhotenstvím, ročně více než půl milionu. 99 % těchto úmrtí se odehraje v Africe, Asii a Latinské Americe. 5.cíl

5.cíl
Zlepšit zdraví matek

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze