Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Benefit pro Wontanara Lord of the dance II

Termín konání:  16.05.2015

Region:  Písek

Již po druhé vás Wontanara zve do píseckého Papíráku (U Vodárny, Písek), na úspěšný benefiční koncert v rámci kampaně Česko proti chudobě.

Svou účastí - kromě uměleckého zážitku - nejenže podpoříte zdravotní péči konkrétních dětí v Guineji, ale zároveň načerpáte novinky k Evropskému roku rozvoje 2015 a hlavně se dozvíte o možnostech aktivního zapojení do kampaně Česko proti chudobě.

Před zahájením samotného koncertu bude beseda s promítáním spotů kampaně týkajících se stavu naplňování rozvojových cílů tisíciletí.

Výtěžek z koncertu bude věnován do fondu zdravotního pojištění pro děti v Guineji, který slouží k pokrytí zdravotního ošetření, které si rodiče či opatrovníci dětí nemohou dovolit uhradit.

Více o celém projektu najdete zde: Fond zdravotního ošetření pro děti

vstupné 150 Kč

PROGRAM:
17.30 - 18.00   WONTANARA a Česko proti chudobě  - beseda s promítáním
18.00 - 19.00.  KUNTA KINTE
19.00 - 20.00.  KASCHORROS WICIADOS
20.00 - 21.00.  LAHAR
21.00 - 22.00.  RADIATION
22.00 - 23.00.  CATASTROFY

a nějaké info ke kapelám:

  • Lahar – netřeba představovat dříve fast core, nyní už nějaký ten pátek thrash maniaci
  • Radiation – slovenský thrash attak staré školy ! poprvé na píseckých podiích co neznamenají vůbec nic
  • Kaschorros Wiciados – tyrolský thrash okořeněný brazilským hc/punkem před dvěma lety hrály v píčku
  • Catastrofy – opět slovensko a jánošíkova sekyra metá nekompromisní thrash attack ! třetí návštěva po třech letech v písku – podčára/píčko/papírák
  • Kunta Kinte – pražské extreme hc/punk komando, které svými rify a nois prvky čerpané exxxpres z Brazílie nenechá nikoho klidným

Koncert podporuje kampaň Česko proti Chudobě, která se v rámci mezinárodní koalice Globální výzva k akcím proti chudobě snaží, aby byly naplňovány závazky bohatých zemí, v nichž přislíbily těm nejchudším svou podporu. Především se zaměřuje na Rozvojové cíle tisíciletí (přijaté OSN), které představují program na odstranění extrémní chudoby ve světě.

"Je zřejmé, že samotný tok peněz tzv. rozvojové spolupráce není dostatečný. V současném finančním a obchodním systému na globální úrovni stále setrvává trend, kdy chudé země platí bohatým více, než od nich dostávají. Výsledkem je neustálá spirála neřešitelné zadluženosti.
Náš svět by mohl být místem, kde mají všichni zajištěn důstojný život i prostor na vlastní rozvoj. Máme k tomu dost financí, technologií, potravin. Jde jen o to, jak s těmito prostředky budeme nakládat, do jaké míry dovolíme jejich znežívání hrstkou bezohledných sobců.

Naše práva si neudržíme, pokud budeme tolerovat jejich pporušování u jiných. Abychom dosáhli svých práv a spravedlnosti, musíme se zajímat a podporovat práva našich sousedů. Ať již jsou to lidé z naší ulice, z nějaké marginalizované skupiny, z příměstského ghetta nebo z jiného kontinentu."

Akce na webu Wontanara: http://www.wontanara.cz/udalost/benefit-pro-wontanara-lord-dance-ii
Akce na FB od organizátorů: https://www.facebook.com/events/868677916511651/

náhled 1078_wontanara_pisek_letak.jpg
Každoročně umírají na světě až tři miliony lidí na malárii, z čehož více než 90 % připadá na africký kontinent. 6.cíl

6.cíl
Bojovat s HIV/AIDS, malárií a dalšími nemocemi

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze