Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Energetická chudoba

Termín konání:  11.06.2015

Region:  Praha

Ekologická platforma Zvonečník, Masarykova demokratická akademie, Česko proti chudobě a Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupení v ČR Vás zvou na panelovou diskusi

pod záštitou předsedy výboru pro životní prostředí Robina Böhnische:

„Energetická chudoba“


Zhruba pětinu českých domácností ohrožuje energetická chudoba. Investice do renovací a výdaje za tepelnou energii mohou být nad jejich finanční možnosti. Snížení plýtvání energiemi může být pojato dokonce jako "čtvrtý pilíř důchodové reformy". Problém se ale rozhodně nedotýká lidí až v důchodovém věku.

Které nástroje lze pro boj s energetickou chudobou uplatnit? Neziskovou výrobu energií, vyšší právní ochranu zranitelným zákazníkům, sociální tarify, podporu na úhradu spotřeby, nebo podporu investic do úsporných zařízení?

Akce se koná ve čtvrtek 11. června 2015 od 9:30 hodin v sálu 205, Sněmovní 1, Praha 1 (Parlamentu ČR)

Prosíme zájemce o rezervaci nejlépe do 9. června 2015 na www.enechudoba.cz, zvonecnik@seznam.cz či 776 877 565 (akce pro odborníky i širokou veřejnost)

Ke stažení

V roce 2003 žilo v Německu, Francii, Řecku a Itálii dohromady 10,6 milionů dětí. Stejný počet jich v tomtéž roce celosvětově zesnulo. V naprosté většině těchto případů tomu šlo předejít. 4.cíl

4.cíl
Snížit dětskou úmrtnost

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze