Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Nepál: Mezi obdivem, soucitem a odpovědností

Termín konání:  25.06.2015

Region:  Praha

EDUCON, Nemasté Nepál a Národní zemědělské muzeum Praha

si Vás dovolují pozvat  na přednášku s diskuzí nazvanou:
Nepál: Mezi obdivem, soucitem a odpovědností

čtvrtek 25. 6. 2015 v 18 hodin
v budově Národního zemědělského muzea Praha, Kostelní 1300/44, Praha 7 – Holešovice

Vstup volný

Namasté Nepál se ve spolupráci s Meem Architecture v poslední době soustřeďuje na projekt MELA, tedy stavbu škol na nepálském venkově z místně dostupných materiálů - bambusu a hlíny. MELA nahrazuje stávající typ škol, které většinou trpí problémy s horkem, hlukem při deštích, nedostatkem denního světla a celkovou nehostinností pro děti i učitele. MELA projekt byl navržen tak, aby odolával zemětřesení, což se při posledních událostech v Nepálu osvědčilo. V pořadí druhá škola, postavená dle projektu MELA a slavnostně otevřená jen pár dní před zemětřesením v Mahadevtháru, obstála bez jakýchkoliv známek poškození. Taktéž první škola v Anaikotu odolala zemětřesení, na rozdíl od domků místních obyvatel.

Akce probíhá v rámci projektu „Muzeum světa – vzdělávání v globálním kontextu“. Cílem muzejních intervencí je vyvolávat diskuzi o problémech současného světa. Jde o evropský projekt realizovaný v muzeích v České republice, Maďarsku, Německu a Portugalsku.

Ke stažení

Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi. 1.cíl

1.cíl
Odstranit extrémní chudobu a hlad

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze