Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Koncert Elisso Bolkvadze

Termín konání:  20.11.2015

Region:  Praha

Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce zve na koncert umělkyně Elisso Bolkvadze, která vystoupí v Praze v Kostele sv. Šimona a Judy dne 20. listopadu od 19:00 hod. 

Vstupné na koncert je dobrovolné a výtěžek z koncertu bude použit na podporu projektů Střediska humanitární a rozvojové spolupráce.

Elisso Bolkvadze je klasickou pianistkou pocházející z Gruzie. Svou hudební kariéru započala už ve svých čtyřech letech a teprve jako sedmiletá měla svůj první koncert za doprovodu orchestru. Elisso Bolkvadze vyhrála mnoho mezinárodních cen, v Gruzii byla v roce 1993 oceněna nejprestižnější národní poctou – Čestnou medailí gruzínské vlády, a dalšího vyznamenání se jí dostalo od Tbiliské radnice v roce 2010 za prospěšný kulturní vliv v Gruzii.

Elisso nedávno založila svou vlastní charitní nadaci jménem Lyra na podporu mladé generace gruzínských klasických pianistů. V práci pro druhé pokračuje také skrz svůj nedávno získaný titul UNESCO Artist For Peace, který získala na začátku roku 2015.

náhled 1135_koncert.jpg
Obchodní bariéry ze stran bohatých zemí stojí rozvojové země asi 100 miliard ročně - skoro dvakrát více, než dostanou v rámci rozvojové polupráce. 8.cíl

8.cíl
Budovat světové partnerství pro rozvoj

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze