Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Benefiční koncert pro Nepál

Termín konání:  27.05.2016

Region:  Praha

Diakonie ČCE Vás zve na benefiční koncert u příležitosti ročního "výročí" od ničivého zemětřesení v Nepálu.

Loni na přelomu dubna a května zasáhly Nepál dvě velká zemětřesení, při nichž přišlo o život téměř 8 000 lidí a čtvrt milionu domů bylo zcela zničeno. Lidé přišli nejen o střechu nad hlavou, ale také o živobytí, o školy a další veřejné budovy.

V rámci sbírky pro Nepál jste dokázali shromáždit téměř 1,3 milionu korun. Byla to úžasná částka, která pomohla tisícům lidí. Rok po katastrofě ale ještě zdaleka není vše hotové. Všechny školy stále nestojí, všechny domovy nejsou opravené. Proto jsme se rozhodli uspořádat koncert pro Nepál, jehož výtěžek podpoří právě opravu škol.

Přijďte v pátek 27. května od 19.00 do kostela U Jákobova žebříku (U školské zahrady 1, Praha 8). Uslyšíte skladby od J. A. Bendy, Ch. Babela, G. F. Händela, V. Vodičky a dalších v podání Michaely Ambrosi (flétna) a Petry Žďárské (cembalo).

Vstup je zdarma, na akci budete moci přispět do sbírky na Nepál. Pokud se nemůžete zúčastnit, ale rádi byste Nepál podpořili, je možné přispět na účet 2400384700/2010, v.s. 320.

Koncert spolupořádají Farní sbor ČCE v Praze-Kobylisích, Komunitní centrum U Jákobova žebříku o.s. a Diakonie ČCE.

Více informací: http://www.spolu.diakonie.cz/co-se-prave-deje/akce/beneficni-koncert-pro-nepal/

Každou minutu zemře jedna žena na následky problémů spojených s těhotenstvím, ročně více než půl milionu. 99 % těchto úmrtí se odehraje v Africe, Asii a Latinské Americe. 5.cíl

5.cíl
Zlepšit zdraví matek

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze