Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Manipulativní studie nám udržitelnost nezajistí

Termín konání:  25.09.2017

Region:  Praha

Pozvánka na tiskovou konferenci k dvouletému výročí Cílů udržitelného rozvoje 2030 *


Kdy: Pondělí 25.9.2017 od 10:00
Kde: Svět - HUB, Slovenská 21, Praha 2, www.svet-hub.cz
 

Manipulativní studie nám udržitelnost nezajistí

Přesně před dvěma lety se všechny členské země OSN dohodly na strategii (SDGs), jak do roku 2030 odstranit největší překážky lidského rozvoje a příčiny devastace životního prostředí. Plnění těchto Cílů však provází spíše manipulace s fakty než skutečná akce.

  • U příležitosti hodnocení Cílů udržitelného rozvoje, v červenci tohoto roku, vydala Bertelsmannova nadace a Sustainable Development Solutions Network již druhou srovnávací studii o udržitelnosti nazvanou SDGs Index and Dashboards. Česká republika v ní získala 5. místo.
  • Přesto, že jsou pod studií podepsány uznávané kapacity, jedná se přesně o to, co bychom mohli označit jako „fake news“, tedy falešnou zprávu.
  • Důvody, proč bychom studii mohli nazývat jako fake news, a další informace spojené s naplňováním Cílů udržitelného rozvoje 2030 se dozvíte na plánované tiskové konferenci od Tomáše Tožičky, odborníka na rozvojovou spolupráci a ředitele Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

Adresa: Svět HUB, Slovenská 21, Praha 2, Praha 2, Čas: 10:00

Prosíme potvrďte svou účast: tomkova.stana@gmail.com I 774 490 797

 

* Cíle udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, SDGs) navazují na program Rozvojových cílů tisíciletí (tzv. MDGs), jejichž zastřešujícím úkolem bylo do roku 2015 významně snížit extrémní chudobu a hlad v rozvojových zemích. 17 cílů SDGs je výsledkem tříletého procesu vyjednávání, který začal na Konferenci OSN o udržitelném rozvoji v roce 2012 v Riu de Janeiro. Oficiálně byly schváleny všemi 193 členskými státy OSN 25. září 2015 na summitu OSN v New Yorku.
Nové globální cíle vycházejí z vědomí, že výzvy jako odstranění chudoby, omezení diskriminace, ochrana planety, posílení svobody a bezpečnosti jsou navzájem propojené. Žádají proto provázané řešení a aktivní zapojení jak zemí tzv. globálního Jihu, tak Severu.

Stáňa Tomková I koordinátorka

Ke stažení

Obchodní bariéry ze stran bohatých zemí stojí rozvojové země asi 100 miliard ročně - skoro dvakrát více, než dostanou v rámci rozvojové polupráce. 8.cíl

8.cíl
Budovat světové partnerství pro rozvoj

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze