Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

TK Zbrojením pro mír a stabilitu?

Termín konání:  20.09.2018

Region:  Praha

Zveme vás na tiskovou konferenci ve čtvrtek 20. září v 10:30 do kavárny Café Therapy na adrese Školská 30, Praha 1

Tisková konference „Zbrojením pro mír a stabilitu?“ se koná při příležitosti Mezinárodního dne míru (21. září). Chceme poukázat na to, že i Česká republika má svůj podíl na rozdmýchávání ozbrojených konfliktů ve světě. A to navzdory tomu, že se zavázala k naplňování Cílů udržitelného rozvoje, v nichž patří prosazování míru mezi hlavní priority. 

Peter Tkáč a Hana Zoor Svačinková představí Zprávu NESEHNUTÍ o vývozech zbraní z České republiky v roce 2017. Upozorní na porušování lidských práv v zemích, kam se dostávají české zbraně, a představí konkrétní kauzy týkající se Saúdské Arábie, Ázerbájdžánu či Izraele. Také pohovoří o nekonzistentních číslech, která MPO o vývozech českých zbraní zveřejňuje.

Moderovat diskuzi bude Stanislava Tomková z organizace Česko proti chudobě a nerovnostem, kde se podílí na projektu Udržitelná Evropa pro každého. 

Tiskovou konferenci pořádá nezisková organizace NESEHNUTÍ spolu s koalicí Social Watch Česká republika v rámci kampaně Česko proti chudobě a nerovnostem

 

Prosím Vás o potvrzení účasti na e-mail tomkova.stana@gmail.com.

 

Kontakty:

Peter Tkáč, NESEHNUTÍ, peter@nesehnuti.cz, 736 704 785

Hana Zoor Svačinková, NESEHNUTÍ, hana.svacinkova@nesehnuti.cz, 777 625 360

Stanislava Tomková, Česko proti chudobě a nerovnostem, tomkova.stana@gmail.com, 774 490 797

Ke stažení

Každou minutu zemře jedna žena na následky problémů spojených s těhotenstvím, ročně více než půl milionu. 99 % těchto úmrtí se odehraje v Africe, Asii a Latinské Americe. 5.cíl

5.cíl
Zlepšit zdraví matek

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze