Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Drobnými krůčky vstříc společenskému a ekologickému kolapsu

Termín konání:  18.09.2019

Region:  Praha

Česká koalice Social Watch Vás srdečně zve na

TISKOVOU KONFERENCI

DROBNÝMI KRŮČKY VSTŘÍC SPOLEČENSKÉMU A EKOLOGICKÉMU KOLAPSU

Kdy a kde: 18/09/ 2019, od 10:00

Cafe Kampus, Náprstkova 10, Praha 1

 

Jak se nám daří naplňovat Cíle udržitelného rozvoje OSN, ke kterým se Česká republika v roce 2015 zavázala? Zpráva obsahuje report a doporučení z šesti oblastí: školství, ekonomika, nerovnosti, klima, mír a mezinárodní partnerství.

Bohumil Kartous upozorňuje na hrozbu omezování maturitního vzdělávání ve prospěch levné pracovní síly. Ilona Švihlíková popisuje Českou republiku jako zemi levné práce a velkých rozdílů v odměňování žen a mužů. Václav Drozd, Ondřej Lánský a Stanislava Tomková upozorňují na to, že bezmála 10 % obyvatel České republiky je v exekucích, že dochází k segregaci ve vzdělávání a nadále existují extrémní rozdíly v platech horní pětiny Čechů oproti dolní pětině. Hana Zoor Svačinková z organizace Nesehnutí odhaluje, kam putují zbraně z českých zbrojovek, a navrhuje, aby se v českých školách kromě války vyučovalo také o mírových jednáních. Robert Stojanov monitoruje plnění závazků České republiky vůči rozvojovým zemím a dochází k závěru, že Česká republika dostatečně nebojuje proti globální chudobě.


Více informací, editoři zprávy:

Magdaléna Šipka, tel.: 732 975 289, e-mail: magdalena.sipkova@gmail.com
Tomáš Tožička, tel.: 603 866 054, e-mail: tomas.tozicka@educon.cz

Ke stažení

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze