Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Kalendář

Klimatická změna & Udržitelná produkce potravin

Termín konání:  15.10.2019

Region:  Praha

Zveme vás na promítání a panelovu debatu v rámci Festivalu demokracie 15.10. 2019 od 16:00 v Rakouském kulturním fóru v Praze.

Klimatická změna & Udržitelná produkce potravin #GoodFood4All 


We Unite (2019, 12min, Německo)

Dokumentární film „We Unite“ je sondou do života dvou německých ekologických farmářů. Carlo Horn a Hanna Erz ve filmu hovoří o tom, proč se rozhodli hospodařit ekologicky. Mluví o dopadech na kvalitu půdy a také o tom, že jsou díky tomu schopni i v době sucha sklízet plodiny. Zdůrazňují potřebu udržitelných potravinových systémů, které umožňují zemědělcům přístup k půdě, chrání životní prostředí a poskytují kvalitní jídlo. Hlavní představitelé v dokumentu také vysvětlují důvody, proč se připojují ke každoroční demonstraci „Máme toho dost“, kdy spolu se stovkami dalších zemědělců dovezou své traktory do centra Berlína a společně s tisíci dalších občanů požadují lepší potravinový a zemědělský systém pro všechny.

 

Po promítání bude následovat panelová debata s experty na téma Udržitelná produkce potravin #GoodFood4All

Debatovat budou Viktorie Tenzerová - festival Země na talíři, Michaela Křivková - spolek obŽIVA, Tomáš Uhnák - expert na potravinové systémy a agroekologii (AMPI, ČZU). Debatu bude moderovat Tomáš Tožička - expert na rozvojovou spolupráci z platformy Česko proti chudobě a nerovnostem.

https://www.facebook.com/events/441365226488742/

 

V roce 2003 žilo v Německu, Francii, Řecku a Itálii dohromady 10,6 milionů dětí. Stejný počet jich v tomtéž roce celosvětově zesnulo. V naprosté většině těchto případů tomu šlo předejít. 4.cíl

4.cíl
Snížit dětskou úmrtnost

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze