Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Bangladesh TV > O Dháce

Co se stalo v Dháce

O Dháce

V dubnu roku 2013 se nedaleko bangladéšské metropole Dháky zřítila na tisíce zaměstnanců osmipatrová staticky narušená budova Rana Plaza. Počet obětí se ke 13. květnu 2013, kdy bylo ukončeno pátrání v troskách, vyšplhal na 1129. Dalších zhruba tisíc lidí bylo zraněno, mnozí z nich přišli o končetiny nebo ochrnuli. Zachránit se podařilo 2515 lidí.

Kvůli neštěstí bylo zatčeno několik lidí, včetně majitele budovy a stavebních inženýrů. Komise zřízená vládou konstatovala jako příčinu neštěstí zejména fakt, že budova byla postavena na bažinaté půdě a z nekvalitních materiálů, navíc majitel k šesti patrům bez povolení přistavěl další dvě.

Budova také nebyla koncipována jako průmyslová, aby vydržela otřesy těžkých strojů. Tragédii se dalo zabránit, pokud by šéfové dílen vyslyšeli varování, že jsou ve zdech domu praskliny.

Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi. 1.cíl

1.cíl
Odstranit extrémní chudobu a hlad

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze