Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Čoko-Tůr v ČR

publikováno: 22.08.2014       téma: Fair Trade

ČokoFest

ČokoFest = Festival férové čokolády 

KDY?     Neděle 24. srpna 2014, od 16:00
KDE?     Nákladové nádraží Žižkov
CO?     Jedinečné čoko-auto, hudba, spousta čokolády, promítání, soutěž, výstava, férové občerstvení, a ještě mnohem více
ZA KOLIK?   Vstup ZDARMA :-)

Festival se koná v rámci Čoko-Tůr 2014, která upozorňuje na nerovnosti v obchodu a kakaem a čokoládou a snaží se podpořit důstojnější život pěstitelů kakaa v rozvojových zemích. Čoko-Tůr se koná díky evropské kampani Za férovou čokoládu!, kterou v Česku koordinuje Ekumenická akademie.

Připojte se na FB událost ČokoFestu, a sledujte novinky z Čoko-Tůr 2014. Více také na www.zaferovoucokoladu.cz 

Těšíme se na vás!

Nestíháte pražský ČokoFest? Chytněte si čoko-auto na dalších akcích po celé ČR:
3.9.     v Olomouci
6.9.     na Barevné planetě v Ústí nad Labem
9.9.     v Mladé Boleslavi 
11.9.   na náměstí v Třebíči

 

3. 9. v OLOMOUCI
Olomouc je město plné historie, studentů a zajímavých akcí. Místní organizace Spolu Férově a Zaparkuj se snaží o aktivizaci společnosti, přinášení globálních i lokálních témat a oživování veřejného života. V době návštěvy čoko-auta bude také probíhat Letní škola rozvojové spolupráce, kde se odehraje workshop zaměřený na spravedlivý obchod. Ve večerních hodinách se pak můžete těšit na filmovou projekci a následující taneční program.

 

6.9. v ÚSTÍ NAD LABEM
V Ústí nad Labem bude čoko-auto součástí multietnického festivalu Barevná planeta, jež má dlouholetou tradici a hojnou návštěvnost. Festival je zaměřený na integraci a spolupráci, proto doufáme, že se zastaví všichni ti, kteří jsou otevřeni novým informacím a mají chuť se podívat čokoládě na zub. Nebo snad na bob?

 

9.9. v MLADÉ BOLESLAVI
Mladá Boleslav se v letošním roce stala prvním fairtradovým městem ve Středočeském kraji a proto se nelze divit, že i sem zamíří čoko-auto. Místní podporovatelé fair trade se zaměřují na rozvoj kulturního a občanského života a není jim jedno, jaký původ má kakao v jejich oblíbené čokoládě. Můžete se těšit na příjemnou akcičku v parku Výstaviště nedaleko starého města.

 

11.9. v TŘEBÍČI
Třebíč se řadí mezi města zapojená do kampaně Fairtradová města a dává o tom vědět. Tradicí a také skutkem roku se stal Biojarmark, na kterém letos můžete potkat vedle regionálních výrobců potravin i posádku čoko-auta s doprovodným programem upozorňujícím na spotřebitelskou odpovědnost. Těšíme se na vás!

 

V roce 2003 žilo v Německu, Francii, Řecku a Itálii dohromady 10,6 milionů dětí. Stejný počet jich v tomtéž roce celosvětově zesnulo. V naprosté většině těchto případů tomu šlo předejít. 4.cíl

4.cíl
Snížit dětskou úmrtnost

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze