Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

#WardrobeChange: Upcyklační odpoledne se swapem a praktickými workshopy!

publikováno: 19.08.2020       téma: Cíle udržitelného rozvoje

 

 

Změna je nutná. V šatníku navíc může být i zábavná! I proto jsme s organizací Swap Prague na čtvrtek 20.8. od 15.hod přichystali speciální akci se zaměřením na upcycling a výměnu oblečení v prostředí téměř zámecké zahrady v srdci Prahy v Koperníkově 10 na Vinohradech! Pojďme prakticky i hravě měnit nejdřív věci u sebe. Třeba šití v ruce či na stroji se již nikdo nebojí, ale určitě se vám hodí tipy a inspirace od zkušených lektorek. Odejdete se základem šití v ruce, na stroji či povzbuzením a inspirací uměleckých technik koláže či štepování. Vše jedinečně poskládané v zahradě pod vzrostlými stromy!

Čeká vás série workshopů se zkušenými lektorkami ze světa udržitelné módy. Na místě bude i výstava upcycling modelů z dílen zavedených umělců udržitelné módy. V rámci doprovodného programu pak návštěvníky čeká výstava Móda 2.1 organizace NaZemi a promítání dokumentárního filmu Hora textilu o tom, kde končí textil z kontejnerů na charitu.

Podrobné informace o akci SWAP Prague Upcycling Speciál najdete zde.

Více informací o problematice neudržitelnosti textilního průmyslu najdete v letáku.

Ke stažení

Obchodní bariéry ze stran bohatých zemí stojí rozvojové země asi 100 miliard ročně - skoro dvakrát více, než dostanou v rámci rozvojové polupráce. 8.cíl

8.cíl
Budovat světové partnerství pro rozvoj

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze