Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

SOUTĚŽ OSN pro grafické designéry: Inspirujte druhé k ochraně vody

publikováno: 16.01.2012       téma: Žádosti o pomoc

Informační centrum OSN v Praze

SOUTĚŽ OSN pro grafické designéry: Inspirujte druhé k ochraně vody

Voda je nejdůležitějším zdrojem života. My, kteří jí máme dostatek, ji vnímáme jako samozřejmost. Nemusí to ale platit vždycky. Vodu musíme chránit. Změna začíná u každého z nás. Kapku po kapce.

Organizace spojených národů v Evropě vyhlásila kreativní soutěž v tvorbě grafických inzerátů pro tištěná média nebo web, jež upozorňují na vzácnost vody a inspirují ostatní k její ochraně. Soutěž je určena nejen pro mladé a nejen profesionály grafického designu. K účasti stačí státní příslušnost k některému z evropských států, kreativita, potřeba sdělení a použití loga soutěže.

Nejlepší práce budou vystaveny na webu soutěže, publikovány v některých evropských tištěných médiích a stanou se součástí výstav v řadě zemí Evropy. Vítěze vybere porota složená z profesionálů v oblasti designu, reklamy, fotografie a ochrany životního prostředí.

Jak se přihlásit

Práce lze přihlásit prostřednictvím webové stránky www.dropbydrop.eu do půlnoci 29. února 2012. Vítězové budou vyhlášeni dne 5. června 2012 u příležitosti Světového dne životního prostředí. Podrobné podmínky soutěže  (anglicky).

Složení poroty

  • Jacques Séguéla, zástupce šéfa světové reklamní a komunikační agentury Havas
  • Catarina de Albuquerqueová, zvláštní zpravodajka OSN k otázce lidského práva na pitnou vodu
  • Connie Hedegaardová, evropská komisařka
  • Omar Vulpinari, šéf komunikace společnosti Fabrica patřící k Benetton Group
  • John Vidal, novinář zabývající se životním prostředím v britském deníku Guardian
  • Jens Assur, švédský fotograf
  • Ferah Perker, turecký grafický designér

Budoucnost jakou chceme

Evropská soutěž Drop by Drop je součástí celosvětové kampaně The Future We Want (Budoucnost jakou chceme), kterou Organizace spojených národů vyhlásila v souvislosti s blížící se konferencí o udržitelném rozvoji, tzv. Rio+20. Konference má potenciál změnit způsob nazírání na svět, jehož rozvoj by se dál měl ubírat s ohledem na tři základní pilíře: ekonomický, sociální a environmentální. OSN se snaží do tohoto procesu vtáhnout všechny obyvatele světa prostřednictvím globální diskuse. Více na www.futurewewant.org.

Co je zelená ekonomika?

Hlavní část konference v Riu se bude týkat zelené ekonomiky. Vše, co se na světě děje, musí být lépe propjeno se zásadou udržitelného rozvoje. Všichni dobře víme, co je zelené. Slovo ekonomika má ale podstatně širší rozměr. Pro každého může znamenat něco jiného. Z pohledu zelené ekonomiky jde především o možnosti volby. Jak dělat každodenní rozhodnutí o způsobu našeho života s ohledem na životní prostředí.

Soutěž vyhlásilo Regionální informační centrum OSN v Bruselu ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze, programem OSN pro životní prostředí (UNEP), Úřadem vysokého komisaře OSN pro lidská práva a dalšími úřadovnami OSN v Evropě. Projekt podpořil Nordic Council of Ministers.

Více informací:

Projekt Drop by Drop www.dropbydrop.eu
Kampaň The Future We Want www.futurewewant.org
Rio+20  www.un.org/en/sustainablefuture

Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi. 1.cíl

1.cíl
Odstranit extrémní chudobu a hlad

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze