Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Světové dny za mír a nenásilí 21.9.-2.10.

publikováno: 20.09.2012       téma: Ostatní

 

Milí přátelé a příznivci,

rádi bychom vás srdečně pozvali na akce v rámci letošních Světových dnů za mír a nenásilí.

Série akcí bude zahájena 21. září, v mezinárodní den míru, petičním stánkem v Praze na IP Pavlova v rámci mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní, kde se budete moci informovat, ověřit si své znalosti v krátkém kvízu, nebo se naučit skládat mírové papírové origami. Pro děti bude připravena umělecká aktivita v rámci projektu Bombs no more.

V následujícím týdnu potom v Brně proběhnou tři zajímavé diskuzní večery prokládané živou hudbou, vždy od 19.30 hodin v Cafe Práh v areálu brněnské Vaňkovky:

  • Pondělí 24. září: Sýrie: skrytá pravda konfliktu
    Diskusní večer o aktuální situaci v Sýrii povede Lic. Dan Solis spolu s Čechy žijícími v Sýrii.
  • Úterý 25. září: Nenásilná komunikace a mezilidské vztahy
    Může být nenásilná komunikace klíčem k mezilidským vztahům? Přijďte se inspirovat, naučit novému pohledu na komunikaci a popovídat o svých zkušenostech.
  • Čtvrtek 27. září: Půjde to bez války?
    Zamyšlení s prof. Oskarem Krejčím nad narůstajícím nebezpečím globálního konfliktu. Jak moc nebezpečný je svět, ve kterém žijeme? Mohou občané zabránit válce?

Světové dny za mír a nenásilí vyvrcholí 2. října originálním rekordním kytarovým flashmobem v Praze na Můstku. Vemte kytaru, nacvičte píseň Give peace a chance od Johna Lennona a přijďte si ji společně zahrát s desítkami či stovkami dalších na Mezinárodní den nenásilí! Úterý 2. října, 18 hod, PRAHA - Můstek.
Více informací: kytary.svetbezvalek.cz

Těšíme se na vás,
Svět bez válek a násilí

Každou minutu zemře jedna žena na následky problémů spojených s těhotenstvím, ročně více než půl milionu. 99 % těchto úmrtí se odehraje v Africe, Asii a Latinské Americe. 5.cíl

5.cíl
Zlepšit zdraví matek

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze