Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Festival Millenium

publikováno: 20.02.2013       téma: Rozvojové cíle tisíciletí

MILLENIUM Česká republika, festival dokumentárních filmů

OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ, UDRŽITELNÝ ROZVOJ, LIDSKÁ PRÁVA

 

Festival Millenium

Festival Millenium je unikátní mezinárodní akce, které se účastní nezávislí filmaři dokumentárních filmů z celého světa. Centrála festivalu je v Bruselu a filmy zde promítnuté pak putují do dalších zemí Evropy. V roce 2013 proběhne první český ročník festivalu – v období duben–květen v Praze a v Středočeském kraji a v období září–říjen na Moravě. Program se zabývá otázkami závažných problémů dnešní doby, jako jsou lidská práva, životní prostředí a udržitelný rozvoj. Tvůrci filmů přemýšlejí o budoucnosti naší společnosti a nabízejí možná řešení bolestných problémů lidstva. Festival je zasvěcený Rozvojovým cílům tisíciletí iniciovaných OSN. Originálním a bezprostředním způsobem přispívá k vyvolání veřejné diskuse a tímto k dosažení cílů tisíciletí.

"Dnes, 13 let po rozhodnutí OSN o naplnění osmi rozvojových cílů tisíciletí do roku 2015, je lidstvo daleko od očekávaných výsledků. Ani cenzura, ani krize nebo občanská válka nemohou zabránit nekompromisním tvůrcům v jejich náhledech do nejisté budoucnosti. V této souvislosti budeme i nadále upozorňovat na práci nezávislých filmařů. Chceme sdílet jejich znepokojení ze současnosti a budoucnosti naší planety, jejich svědectví, jejich hluboké znalosti reality. Budeme i nadále prezentovat filmovou práci občanů, kteří se osobně angažují, aby ukázali svět jinak."

Lubomír Gueorguiev,
president festivalu dokumentárních filmů Millenium

Místa a termíny

24. - 26. 4. 2013
Zastoupení Evropské komise v ČR
Representation of the European Commission in the Czech Republic
Evropský dům, Jungmannova 24, 110 00 Praha 1

7. 5. a 28. 5. 2013
Český svaz ochránců přírody/Czech Union for Nature Conservation
Michelská 5, 140 00 Praha 4

 

 

Webové stránky festivalu:
millenium.zaedno.org

 

Ke stažení

náhled 837_millenium_plakat.jpg
Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi. 1.cíl

1.cíl
Odstranit extrémní chudobu a hlad

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze