Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Ekofestival pod mraky se vydařil, ČpCH byla u toho

publikováno: 08.06.2012       téma: Informace o akcích

Ekofestival se uskutečnil v úterý 5. června 2012 za účasti desítek zelených neziskovek, melodických kapel a milých návštěvníků. Nezmínili jsme také veselé děti, které se přišly podívat na vyhlášení soutěže "To vážně mít nemusím", představení divadla Vivat Kompostela a Cirkusu TeTy.

Návštěvníci si mohli zakoupit vynikající indické pochoutky, FairTrade kávu či chuťově originální čaje od TeaJaye. Navíc zjistili, jak snadno lze změnit zaběhaný životní styl, který je pro planetu neudržitelný. Dozvěděli se, že když budou doma kompostovat, vypínat kohoutek při čištění zubů či jezdit na kole do práce, začnou žít odpovědně. A všechny tyto malé změny v chování, které udělá každý z nás velmi lehce, se projeví na stavu životního prostředí nejen u nás, ale i v rozvojových zemích.

Navzdory nepříznivému počasí měl úspěch i stánek ČpCH, u kterého se zastavila řada návštěvníků, kteří se chtěli dozvědět více o situaci v nejchudších a  rozvojových zemích, a o dopadu problémů stavu životního prostředí na ně. 

Videoklip z festivalu.

Každoročně umírají na světě až tři miliony lidí na malárii, z čehož více než 90 % připadá na africký kontinent. 6.cíl

6.cíl
Bojovat s HIV/AIDS, malárií a dalšími nemocemi

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze