Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Články

Pochlubte se svou buchtou! Oslavte letos Světový den pro fair trade Férovou snídaní.

publikováno: 13.04.2012       téma: Žádosti o pomoc

V sobotu 12. května se v dopoledních hodinách uskuteční snídaňový happening s názvem Férová snídaně ve vašem městě. Akce proběhne zároveň v desítkách českých a moravských měst. Češi se tak připojí k desetitisícům lidí na celém světě, kteří budou oslavovat Světový den pro fair trade a podpoří tím myšlenku spravedlivého obchodu.
 

 
Akce se koná v rámci oslav Světového dne pro fair trade (sobota 12. 5. 2012) a snažíme se do ní zapojit co nejvíce míst po celé republice. Místní organizátoři – dobrovolníci - ve svém městě v tento den v dopoledních hodinách uspořádají piknik – snídani na některém veřejném místě. Nejde o ochutnávku - účastníci si musí svou snídani přinést sami. Fairtradové dobroty se rády kamarádí s těmi lokálními, a tak si snídající můžou upéct buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. A pokud nemají čas ani chuť na pečení, bude stačit chleba namazaný marmeládou z jahod ze zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře.

V minulém roce takto posnídalo na 2 500 lidí ve 41 městech a obcích ČR.

Více informací: www.ferovasnidane.cz a www.facebook.com/ferovasnidane

Chcete se zapojit a zorganizovat snídani ve vašem městě nebo obci? Napište na barbora.mrazkova@nazemi.cz.

Více než 100 milionů dětí stále ještě nemá přístup ani k základnímu vzdělání. Devadesát sedm procent z nich žije v rozvojových zemích, téměř šedesát procent z nich jsou dívky. 2.cíl

2.cíl
Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze