podporují naši kampaň
Salma Hayek

Salma Hayek
(všechny osobnosti)

s podporou
Evropská komise Udržitelná Evropa pro každého Česká rozvojová agentura
sponzoři a partneři
Expodům.cz

(všichni sponzoři a partneři)

Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Témata > Rozvojové menu > Dárce

 

ZAČNĚME SE ZAJÍMAT!

Přispět ke zmírnění a odstranění chudoby ve světě může každý z nás jako

 

DÁRCE

zapojte se jako...DÁRCE


Darovat peníze je snadný a účinný způsob pomoci – stačí vhodit pár mincí do kasičky, převést svůj příspěvek na příslušný účet nebo třeba poslat DMS. V době humanitárních krizí jsme v Česku štědří, na dlouhodobé rozvojové projekty ale již přispíváme méně. Přitom i lidé a země, které zrovna nejsou v centru pozornosti světových médií, potřebují naši pomoc. Jestliže je vám sympatická konkrétní organizace nebo projekt, neváhejte nabídnout pravidelnou finanční podporu. Právě tak přispějete k tomu, že projekty budou řešit problém chudoby komplexně a dlouhodobě tak zlepší životy lidí ve vybrané oblasti.
 


Jak postupovat, abychom dárcovstvím pomohli co nejlépe:

  • Informujte se o konaných sbírkách a projektech.

  • U vám neznámých sbírek si ověřte, kde jsou registrované.

  • Ptejte se na konkrétní informace o dosavadních výsledcích organizace a jejích projektech a na co vybrané peníze využívá.

  • Zamyslete se, zda projekt povede k dlouhodobému rozvoji. Vyplatí se myslet na to, že „učit lidi rybařit je účelnější než rozdávat ryby. A ještě lepší je učit lidi ryby chovat…“.

  • Přispívejte pravidelně – stálou podporou některé z nevládních organizací umožníte vznik dlouhodobých projektů s větším dopadem.

 

Další informace také na:

www.adra.cz – sbírky ADRA na humanitární a rozvojové projekty.

www.clovekvtisni.cz – staňte se členem Klubu přátel, přispějte na stavbu škol v Etiopii a Afghánistánu nebo na pomoc HIV pozitivním v Namibii.

www.darcovskasms.cz – seznam sbírek s dárcovskou SMS – DMS.

www.charita.cz – sbírky Charity ČR na dlouhodobé projekty i v době humanitárních krizí.

 

„Moc se těším až budu od září chodit do nové školy. Je mnohem blíž, tak nebudu chodit skoro dvě hodiny pěšky a navíc je ve třídách mnohem víc světla na čtení.“

Ahmedin, 8 let, vesnice Teffo Cheffo v jižní Etiopii.


Ahmedin a dalších 1 160 etiopských dětí může chodit do školy díky sbírce Postavme školu v Africe. Z výtěžku uplynulých tří ročníků se postavilo pět škol, každá asi za milion korun. Na to, aby jedna dívka či chlapec mohli získat vzdělání, stačí okolo 5 000 Kč.

Obchodní bariéry ze stran bohatých zemí stojí rozvojové země asi 100 miliard ročně - skoro dvakrát více, než dostanou v rámci rozvojové polupráce. 8.cíl

8.cíl
Budovat světové partnerství pro rozvoj

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze