Vítejte!

Zajímají vás média? Studujete střední školu, ale už dnes víte, že jednou určitě rozšíříte řady novinářů, reportérek nebo dokumentaristů? Leží vám na srdci osud zemí, v nichž vaši vrstevníci podobnou volbu nemají, a chtěli byste se zapojit do jejich rozvoje?

Náš projekt elektronického studia, které si řídíte sami podle toho, jak máte chuť a čas, je tady proto, aby vám ukázal mechanismy, které ovlivňují obsah večerních televizních zpráv, zahraničních rubrik v novinách i internetových deníků. Přiměl vás přemýšlet o tom, jestli existuje rozdíl mezi skutečnou situací v chudých regionech na celém světě a tím, co vidíme, slyšíme nebo čteme.

Seznamte se s Rozvojovými cíli tisíciletí – 8 důležitými úkoly, které v roce 2000 závazně přijalo 191 zemí světa – a rolí, kterou mohou média hrát při jejich naplňování.

Samsung Galaxy Ace (S5830i)

Jak na to?

  1. Zaregistrujte se.
  2. Vyberte si z 16 dostupných studijních modulů ten, který vás zajímá. Každý obsahuje část týkající se Rozvojových cílů tisíciletí i médií.
  3. Otestujte, co jste si zapamatovali. Pozor: na každou otázku může být jedna nebo více správných odpovědí!
  4. Pokud jste student střední školy, budete číst pozorně a projdete si všechny moduly a otázky, můžete vyhrát nový smartphone Samsung Galaxy Ace (S5830i)!
     

Soutěž pro středoškoláky (skončila 6.5.2012)

Ověřit si na konci lekce v testu, zda četl pozorně, může každý. Ovšem středoškoláci mají další možnost: ti, kteří zodpoví správně nejvíce testů, mohou získat některou z našich skvělých cen!

Do soutěže bude zařazen pouze ten, kdo projde všechny kurzy a lekce včetně všech testů. Pořadí je dané počtem správně zodpovězených testů - kdo jich bude mít nejvíce, vyhrává. V případě shodného skóre více osob se mezi nimi rozhodne losováním. Výherce budeme kontaktovat na emailu příp. telefonu, který uvedl - pokud cenu nepřevezme, přechází na dalšího v pořadí.

Ceny:

1. místo: Smartphone Samsung Galaxy Ace (S5830i)

2. místo: Sada dokumentárních filmů na DVD (Český mír, Vše pro dobro světa a Nošovic, Auto*Mat, Vítejte v KLDR, Český sen)

3.-10. místo: Dárkový balíček kampaně Česko proti chudobě

Výherci soutěže

Protože nejlepšího skóre dosáhli díky všem správným odpovědím hned 2 účastníci soutěže, proběhlo losování a výherkyní telefonu Samsung Galaxy Ace se stala Eliška Pejcharová, na druhém oceněném místě se umístil Martin Páleník.

Celkové pořadí na oceněných místech:

1. Eliška Pejcharová
2. Martin Páleník
3. Veronika Niklová
4. Daniel Kovalčík
5. Kristýna Rosecká
6. Martina Baláková
7. Barbora Stolínová
8. Eliška Nováková
9. Michaela Demeterová
10. Tereza Hudečková

Výhercům gratulujeme!

Podmínky

Podmínky užívání elearningu a pravidla soutěže

Materiály ke stažení pro pedagogy 

Kontakt

Více informací poskytne:

Jana Pokorná
jana.pokorna@educon.cz, + 420 777 649 845