podporují naši kampaň
Ivo Bystřičan

Ivo Bystřičan
(všechny osobnosti)

s podporou
Evropská komise Udržitelná Evropa pro každého Česká rozvojová agentura
sponzoři a partneři
Expodům.cz

(všichni sponzoři a partneři)

Cesta k textu na webu --> www.ceskoprotichudobe.cz > Témata > Rozvojové menu > Menu

 

ROZVOJOVÉ MENU

Dárce

Dárce

Snadný a účinný způsob pomoci - stačí přispět do kasičky, na účet nebo poslat DMS. Je vám sympatická konkrétní organizace? Nabídněte ji pravidelnou podporu, umožníte tím vznik dlouhodobých projektů.

Dobrovolník

Dobrovolník

Poznejte svět zblízka a zároveň přispějte svou prací ke zlepšení podmínek v některé z rozvojových zemí. Dobrovolníkem můžete být také v českých neziskovkách - v kanceláři, obchůdku i na ulici.

Spotřebitel

Spotřebitel

Běžně spotřebováváme výrobky vyrobené tisíce kilometrů od nás - nemůžeme proto vidět, za jakých podmínek vznikaly. Nebyla použita dětská práce či devastováno životní prostředí? Dostali lidé férovou odměnu? Volba je na nás - každý náš nákup ovlivňuje životy lidí v rozvojových zemích!

Podnikatel, manažer či zaměstnanec

Podnikatel, manažer či zaměstnanec

Také firmy si volí, s kým budou spolupracovat. Jako zaměstnanec můžete vyzvat k přijetí etického kodexu nebo iniciovat příspěvek či nabídku služeb některé české neziskové organizace a projektu.

Občan

Občan

Sledujte českou politiku v oblasti rozvojové spolupráce. Diskutujte se svými přáteli, kolegy, učiteli či studenty. Žádejte informace ve vašem oblíbeném rádiu, televizi a tisku. Nebojte se svůj názor nahlas projevit. Jinde ve světě takovou možnost často nemají...

Černý Petr :-(

Černý Petr :-(

aneb čeho se vyvarovat v našem zapojení do pomoci rozvojovým zemím. Nesmíme přijmout iluze, že právě my musíme svět spasit, nebo naopak skepsi, že naše troška nic nezmůže. Naše zapojení musí být realistické a adekvátní. 

 
Na této planetě nemůžeme dosáhnout rozvoje a trvalého míru, pokud budou ženy ve společnosti nadále odsouvány do podřadných, často nebezpečných a úmorných společenských pozic. 3.cíl

3.cíl
Prosazovat rovnost pohlaví a posílit roli žen ve společnosti

Obrázky k cílům MDG jsou práce studentů Střední grafické školy Hollar v Praze